O festynie Hola, Hola, Literatura
„Hola, hola, literatura!” to projekt artystyczny, który rozpoczyna się festynem na Polesiu Lubelskim. Hasłem przewodnim pierwszej edycji festynu „Hola, hola literatura!” jest DROGA, bo jak wiadomo na dobrej drodze wszystko po drodze. Wokół tej idei zgromadzili się wspaniali twórcy, artyści i przyrodnicy, ludzie z różnych dziedzin – poezji, botaniki, muzyki, tańca i jogi.
Wystąpią u nas: Wojciech Bonowicz, Dariusz Dziektarz, Maria Ekier, Łukasz Garlicki, Julia Hamera, Agata Jabłońska, Jacek Jędrasik, Grzegorz Kasdepke, Hubert Klimko-Dobrzaniecki, Dyba Lach, Mira Marcinów, Kaja Nowakowska, Małgorzata Rejmer, Michał Rusinek, Ewelina Szyszkowska, studenci warszawskiej Akademii Teatralnej, a także kuratorki festynu Hola, hola, literatura! – Marta Lipczyńska-Gil, Zofia Karaszewska i Sylwia Stano.
W oparciu o wiedzę, pomysły i doświadczenie zaproszonych gości stworzone zostały różne pasma tematyczne; od poezji, przez botanikę, do muzyki, mody, tańca i jogi. Każdy znajdzie coś dla siebie. Kulturę i sztukę traktujemy jako narzędzie budowania mostów między różnymi grupami społecznymi i kulturowymi.
Festyn „Hola, Hola, literatura!” to też księgarnia oraz zachęta do prezentacji i sprzedaży lokalnych produktów.
Będziemy zachęcać do udziału w zajęciach i warsztatach oraz promować zdrowy tryb życia poprzez zajęcia sportowe i rekreacyjne, takie jak joga i taniec oraz warsztaty pracy z ciałem.
Stawiamy na interdyscyplinarność i promowanie współpracy między różnymi dziedzinami nauki i sztuki. Dlatego spotkania z założenia będą łączyć różne perspektywy i podejścia twórcze. Zależy nam na stworzeniu inkluzywnego środowiska, w którym każdy uczestnik będzie się czuł mile widziany i zaangażowany.
Stawiamy na interdyscyplinarność i promowanie współpracy między różnymi dziedzinami nauki i sztuki w celu tworzenia innowacyjnych projektów i inicjatyw proekologicznych, dbających o dobrostan ludzi i zwierząt, zrównoważony i holistyczny rozwój. Dlatego spotkania z założenia będą łączyć różne perspektywy i podejścia twórcze. Zależy nam na stworzenie inkluzywnego środowiska, w którym każdy uczestnik będzie się czuł mile widziany i zaangażowany.